close
تبلیغات در اینترنت
0BB90FEEB3B18D123D6F4DE697538B32 رامتین خداپناهی

7ses

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ 7ses خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.

 

رامتین خداپناهی مردادماه ۱۳۵۰ در گرگان متولد شد. متاهل و تک فرزند است.  پدرش در گرگان مدرس موسیقی بوده است. همسرش مرضیه طهماسبی بازیگر است و  یک دختر به نام پاییز دارد. وی دارای مدرک کارشناسی رشته نمایش گرایش بازیگری از دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک و کارشناسی ارشد رشته نمایش گرایش کارگردانی و مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک است.

او از سال ۱۳۷۸، پس از فارغ التحصیل شدن از مقطع کارشناسی، به صورت حرفه‌ای وارد کار بازیگری شد. اولین تجربه اش تله تئاتر «کشتی نوح» بود و پس از آن بلافاصله در فیلم «ارتفاع پست» ساخته ابراهیم حاتمی کیا به ایفای نقش پرداخت. از جمله فعالیت‌های هنری او می‌توان به بازی در فیلم کوتاه «گوشه امن»(۱۳۸۱) و فیلم‌هایی چون «مزرعه پدری»(۱۳۸۱)،«صبحانه برای دو نفر» (۱۳۸۲)، «قند تلخ»(۱۳۸۶) و سریال‌های «معصومیت از دست رفته»(۱۳۸۱)، «فقط بخاطر تو»(۱۳۸۲)، «هنگامه»(۱۳۸۳)،«پیله‌های پرواز»(۱۳۸۴)، «برای آخرین بار»(۱۳۸۴)، «خسته دلان»(۱۳۸۷) و... اشاره کرد.

 

مصاحبه رامتین خداپناهی

او از سال 1378 پس از فارغ التحصیل شدن از مقطع کارشناسی، به صورت حرفه‌ای وارد کار بازیگری شد. اولین تجربه‌اش تله تئاتر «کشتی نوح» و بعد « ارتفاع پست» ساخته ابراهیم حاتمی کیا بود.

از سایر کارهای او می‌توان به گوشه امن، مزرعه پدری، صبحانه‌ای برای دو نفر، قند تلخ، سریالهای معصومیت از دست رفته، فقط به خاطر تو، هنگامه، پیله‌های پرواز، برای آخرین بار، خسته دلان، هکر، کات و ... نام برد.
چند روزی است «رامتین خداپناهی» برای بازی در نقش «اشکان» در تله فیلم90 دقیقه‌ای «مرز پرگهر» به نویسندگی و تهیه کنندگی مهدی مسگران و کارگردانی محسن سالاریان میهمان مشهدی هاست. گفت و گو با او را پس از یک روز کاری سخت پس از تصویر برداری صحنه‌های تعقیب و گریز که با همکاری نیروهای نوپو به پایان رسید سرانجام در ساعت 11 شب در هتل انجام شد؛گفت وگویی که با احوالپرسی از «پاییز» دختر تازه متولد شده‌اش آغاز می‌شود.

چه شد اولین فرزندتان «پاییز» شد؟
- این اسم را دوست داشتم. «پاییز» بهار عرفان است پادشاه فصل‌هاست 23 اردیبهشت سه ماهه می‌شود. دلتنگش هستم.

آخرین دفعه‌ای که شما را در مشهد دیدیم سال 87 با تله فیلم «کات» بود.پس از گذشت چند سال از آخرین حضورتان در مشهد، فیلمسازی در خراسان بخصوص در مشهد را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
- به باور من حتی همین چند سال سینمای خراسان بخشی از سینمای کشور شده است.اگر چه اطلاعات خیلی دقیقی از سایر شهرستانهای کشور ندارم، اما تا جایی که در جریان هستم مشهد و اصفهان جزو شهرهایی هستند که نسبت به سایر شهر فعال ترند.
بخصوص مشهد که با فعالیتهای فردی خود بخصوص بچه‌های علاقه‌مند و حمایت ارگانها و سازمان‌ها و به نوعی اعتماد بخش خصوصی بسیار خوب عمل می‌کنند.
در واقع عرصه‌ای را برای خودشان باز کرده‌اند که بدون تمرکز بر پایتخت بجا و درست حرکت کنند که به نظر من در حال حاضر شرایطی وارد شده‌ایم که باید تمرکز زدایی اتفاق بیفتد بخش هنری و سایر استانهای مطرح کشور نیز فعال شوند که این اتفاق خوشبختانه درسینمای حرفه‌ای مشهد دیده می‌شود.
به باور من مشهد در بخش تله فیلم خیلی پیشتاز عمل می‌کند و استنباط من این است که طی چند سال آینده بچه‌های مشهد از بخش تله فیلم و تلویزیون و سینمای خانگی به بخش حرفه‌ای‌تر که سینماست ورود پیدا خواهند کرد. به نظر من در سالهای آینده می‌توان روی فرهنگ بومی استانهای متفاوتی که بسترهای متفاوت قومی وجود دارد کارکرد، به گویشهای متفاوتی که در سرزمین داریم، در واقع ورود هنرمندان با نوع نگرش و رشد یافتگی در استانهای متفاوت در سینما می‌تواند اتفاق خوبی باشد.
پایتخت با تمام زرق و برقهای ظاهری که دارد می‌تواند بخشی از دغدغه‌های و مشکلات یک اجتماع را بازتاب دهد و به عنوان یک آیینه هنرمند آیینه‌دارش باشد که در واقع تمام فراز و فرودها، ضعف و قدرتهای یک جامعه که از انسانهای متفاوت است را به خودشان برگرداند و نشان بدهد، اما پایتخت اینقدر قدرتمند نمی‌تواند باشد که نگرشهای فرهنگ، هنر، اقتصاد و... کاملاً بازتاب بدهد و این به نظر من وظیفه هنرمندان شهرستانی است که با پشتکار و مطالعه و تحقیق نسبت به دغدغه‌هایی که دارند در بخش بومی سرزمین خودشان را که برگرفته از تاریخ و گذشته نیاکان است انعکاس دهند و
 اسطوره ها، باورها، سنن، افسانه و آیین‌های متفاوت را معرفی کنند.

مدتی کم کار بودید، علت این غیبت در کار چه بود؟
- بخشی دست خود ما بازیگران است، اما بخشی از کم کاری ما عدم پخش و اکران کارهای ماست. برای مثال در سال 90 در سه فیلم سینمایی حضور داشتم که فقط یکی از آنها اکران شد. «راه بهشت» صباغ زاده اکران شد و دو کار دیگر « محرمانه تهران» کار مهدی فیوضی و «12 صندلی» کار اسماعیل براری هنوز به پخش نرسیده است.
حتی در تلویزیون حدود 9 تله فیلم آماده پخش دارم که در هزار توی پخش نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده است که هنوز به پخش نرسیده! در سال 91 دو تا قرارداد داشتم که به تولید نرسید و دلیل آن هم مشکلات مالی بود که همه این اتفاقها به بازیگری بازیگران لطمه می‌زند که گاهی کم کار به نظر می‌رسند، بخش دیگری هم دارد که دیگر نمی‌توان در آن دخالت کرد بخشی که انتخاب این سیستم را نمی‌دانم چه بگذارم«سیستم: یا سیستماتیک» که چرا برخی بازیگران انتخاب نمی‌شود، ولی برخی از بازیگران در آن واحد برای 8 کار انتخاب می‌شوند.

نظر شخصی شما در خصوص تعداد کار و حضور مداوم و دیده شدن یک بازیگر چیست؟
- شاید من خودم در بخشی از کارها به اندازه برخی بازیگران دیگر کار سینما نکرده باشم و یا همزمان 3 کار سریال روی آنتن نباشد، اما من معتقدم به قول «مارلون براندو» ما بازیگران ماسک‌های محدودی برای ارایه شخصیت داریم. طبیعتاً هرچه بیشتر از آن استفاده کنیم بالاخره زمان به سر رسیدن این ماسک‌ها فرا می رسد و زمان آن را نزدیک تر می‌کنیم و به تکرار خواهیم رسید.
متأسفانه در کشور ما بسیاری از هنرمندان به خاطر امرار معاش روزانه تن به هر تعداد کاری می‌دهند که دستمزد دریافت کنند. به اعتقاد من هر بازیگر نیازی نیست در 8 - 7 کار در سال حضور پیدا کند، بلکه حداقل هر 5 - 4 سال باید یکی دو کار خوب انجام دهد. اما باید بخش اقتصادی خود را با همین دو کار پاسخگو باشد.
البته گاهی مخاطب با بازیگر ارتباطش به گونه‌ای است که اصطلاحاً به دوربین پاسخ منفی می‌دهد و گاهی پاسخ مثبت.

پس از گذشت این همه سال و بازی در فیلم سینمایی و تله فیلم اگر برگردید به گذشته آیا باز هم برای حضور در این فیلمها آنها را انتخاب می‌کنید؟
- از سال 1378 تاکنون در بیش از 50 کار حضور داشته‌ام. برخی پخش شده‌اند و برخی پخش نشده‌اند، اما از بین همه این آثار شاید چهار کار را انتخاب نکنم، بقیه کارها را دوست دارم حتی اگر حضور اندکی هم در آن داشته‌ام، برایم قابل دفاع هستند. مثلاً در سریال «معصومیت از دست رفته»، سه سکانس بازی داشتم، اما برای من کار قابل دفاعی است. اما سریالی هم هست که 20 قسمت در آن بازی داشته‌ام اما برای خودم قابل دفاع نیست آخر پراز غلط است و شاید به علت بحث اقتصادی در آن سریال فعالیت داشتم. فیلمهای سینمایی که در آن بازی کردم همه‌اش برایم خوشایند است مثل «ارتفاع پست»، « سنگ، کاغذ، قیچی»، « صبحانه‌ای برای دو نفر»، « راه بهشت»و... .

 


طبقه بندی: زندگینامه بازیگران مرد ایرانی،
برچسب ها:رامتین خداپناهی، بیوگرافی رامتین خداپناهی، زندگی نامه رامتین خداپناهی، زندگینامه رامتین خداپناهی، بیوگرافی کامل رامتین خداپناهی، رامتین خداپناهی بازیگر، فیلمهای رامتین خداپناهی، عکس رامتین خداپناهی، عکسهای رامتین خداپناهی، متولدین مرداد، متولدین 1350، گرگان، گلستان، بازیگران متولد گرگان، بازیگران متولد 1350، بازیگران متولد مردادماه، بازیگران مرد ایران، مرضیه طهماسبی، همسر مرضیه طهماسبی، فرزند رامتین خداپناهی،
امتیاز : :: نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 5
تعداد بازدید مطلب : 355

[ دوشنبه 10 شهريور 1393 ] [ 23:53 ] [ hamedsabouri ]

[ نظرات () ]

صفحات پاپ آپ

ارزانترین فروشگاه اینترنتی ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه